Стали відомі подробиці нових ПСО для "Енергоатому"

Май 20, 2020

Учора під час засідання Антикризового енергетичного штабу у Мінекоенерго було презентовано проєкт змін до публічних спеціальних обов'язків (ПСО) Енергоатому. Про це повідомила прес-служба міністерства.

«Зміни передбачають зменшення частки продажу електроенергії «Енергоатомом» в рамках ПСО з 85% до 80%, виведення ГАЕС з механізму ПСО і перегляд цінових обмежень на продаж електроенергії ДП «Гарантований покупець», надання підприємству дозволу купувати і продавати електроенергію за двосторонніми договорами», - йдеться у повідомленні.

«Це дозволить покращити фінансову ситуацію в «Гарантованого покупця», «Енергоатома» і інших учасників ринку та зменшить адміністративний вплив на ринкове ціноутворення», - зазначила з цього приводу в.о. міністра Буславець.

Вивільнені 5% електроенергії Енергоатом зможе продавати через двосторонні договори, стверджують у відомстві. Ціни на цю електроенергію мають бути не нижчі встановлених у рамках ПСО (567 грн/МВтгод), вона буде продаватися великими лотами і лише кінцевим споживачам, без можливості перепродажу.

«Це забезпечить промисловим підприємствам з високою часткою електроенергії в собівартості продукції доступ до довготривалих контрактів за конкурентними цінами. Крім того, НАЕК «Енергоатом» отримає додатковий гарантований ринок збуту виробленої електроенергії, а також зменшиться профіцит електроенергії на РДН», - підкреслила Буславець.

Нагадаємо, нещодавно у Мінекоенерго прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігарха Рината Ахметова та його вугільну генерацію. І Прем'єр Шмигаль, і в.о. міністра Буславець працювали раніше в енергохолдингу Ахметова ДТЕК.

Джерело: greenpost.press

Курсы валют НБУ
Курсы валют на 02.09.2019
  • 10 RUB 3,8 гривен 0,0
  • 100 EUR 2774,9 гривен -18,8
  • 100 USD 2514,4 гривен -8,8