Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Тарифи на електроенергію для підприємств 2020: як формується ціна

Березень 25, 2020

З 1 липня 2019 в Україні запрацював новий ринок електроенергії. Населення цього не відчуло, бо для них і далі діють пільгові тарифи. Проте для підприємців багато що змінилося.

Немає фіксованих цін на електроенергію для підприємств, як це є для населення. Тепер підприємства та постачальники можуть укладати договори, в яких ціна на електроенергію прив'язана до оптових цін на електроенергетичних біржах.

На оптові ціни впливають три фактори:

Ціна на біржі. Її формує ринок, тобто, якщо попит перевищує пропозицію, то ціна зростає, якщо ж пропозиція переважає попит – ціна падає.
Маржа постачальника, тобто націнка, яку постачальник встановлює за свої послуги.
Надбавка за балансування. Це сума, яку платить підприємство, якщо обсяг спожитої електроенергії за певний період значно відрізняється від погодженого з постачальником.

З тарифами на розподіл електроенергії дещо простіше, адже їх встановлює НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).

Тарифи на розподіл електроенергії
У березні змінилися тарифи на розподіл електроенергії. Вони відрізняються за областями. За перший клас напруги найдорожче платять підприємці на Донеччині та Херсонщині, а найдешевше – підприємці у Києві, а також Дніпропетровській та Запорізькій областях. Детальніше дивіться на карті.

На карті ми показали компанії, які традиційно обслуговують області. Це переважно облгази. Якщо ваше підприємство обслуговує інша компанія, ви ймовірно знайдете її у цьому списку:

ДП "Регіональні електричні мережі" – 102,97
ПРАТ "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля" – 82,24
ТОВ "ДТЕК Високовольтні мережі" – 40,7
АТ "Укрзалізниця" – 208,67
КП "Міські електричні мережі" – 49,39
ПРАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" – 116,79
За другий клас напруги найдорожче платять підприємці Луганщини. Також дорого це обходиться споживачам із Закарпатської, Івано-Франківської, Чернігівської. Найдешевше платять підприємці у Києві – приблизно в 2-3 рази дешевше.


На карті ми показали компанії, які традиційно обслуговують області. Це переважно облгази. Якщо ваше підприємство обслуговує інша компанія, ви ймовірно знайдете її у цьому списку:

ДП "Регіональні електричні мережі" – 340,236
ПРАТ "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля" – 693,144
ТОВ "ДТЕК Високовольтні мережі" – 716,928
АТ "Укрзалізниця" – 834,828
КП "Міські електричні мережі" – 497,22
ПРАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" – 693,36

Джерело: 24tv.ua

Курси валют НБУ
Cannot receive data