Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Попит на «зелену» е/е виникне за умови її пропозиції за ринковою ціною – «Юнайтед Енерджі»

Вересень 05, 2020

Попит на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел, яку в майбутньому планує виставляти на аукціони ДП «Гарантований покупець», виникне серед гравців ринку за умови, якщо ця електроенергія буде запропонована за ринковою ціною.

Таку думку в коментарі для агентства ExPro, коментуючи майбутні аукціони «Гарантованого покупця», висловив начальник відділу збуту електроенергії Павло Явтушенко компанії «Юнайтед Енерджі».

«Якщо ціна на «зелену» електроенергію буде конкурентною, то попит виникне. «Гарантований покупець» - буде ще одним гравцем на ринку», - сказав він.

Також в компанії «Юнайтед Енерджі» прокоментували збільшення частки вільних продажів електроенергії, яку виробляють АЕС НАЕК «Енергоатом».

«Продажі «Енергоатома» - це звичайно крок вперед, адже чим більше на ринок буде виходити генеруючих компаній, тим більше у покупців буде вибору. Якщо коло продавців обмежене – це не ринок, коли продає одна компанія – це також не ринок», - сказав він.

За словами представниками «Юнайтед Енерджі», Україна все ще знаходиться на етапі формування повноцінного вільного ринку електроенергії.

«Ми знаходимося на етапі формування. Наша країна обрала вектор демонополізації на ринку електроенергії, проте до вільного ринку нам ще далеко. Багато компаній знаходяться під державним контролем, або в державній власності, а світовий досвід довів, що найкращий власник – приватний», - сказав він, додавши, що на ринку електроенергії все ще залишається багато внутрішнього субсидування.

«Багато залишилося моментів з попередньої оптової моделі ринку», - зазначили в компанії.

Джерело: expro.com.ua

Курси валют НБУ
Cannot receive data